drsevilayzorlu@gmail.com
TEL : 0242 316 98 99
Cetad Antalya Bölge Temsilcisi

Nezaket Dağcı

Hayatımda herşeyin yolunda gittiğini düşündüğüm bir dönemde ciddi bir alerjik  reaksiyon geçirdikten sonra durup bir kendime bakmaya başladım neredeyse ölümcül bir atak atlattım . Bunun psikolojik bir sorun olduğunu  anlayıp destek almaya karar verdim. Psikoterapi sürecinde kendimle başbaşa kalıp kendime bakma imkanı buldum , zaman zaman üzüldüm ağlayıp canımın yandığı çok oldu .Bunları değiştirmek kolay birşey değildi. Hayat bazen bize çok az seçenek sunuyor bazen yol ayrımında olduğunuzu hissediyorsunuz bu yol ayrımı çok sancılı oluyor. Sorunlar karşısında başedebilme beceriniz gelişiyor ve kabule geçiriyorsunuz herşeyi. Bazen akışına bırakıp hiç ummadığınız olumlu gelişmeler oluyor. Gelecek kaygısı taşımaktansa an'ı yaşamayı seçiyorsunuz. Bu yolda bana desteğini hiç esirgemeyen Dr.Sevılay Hanıma minnet borçluyum.Herkes için farklı bir deneyim olumlu olarak psikoterapi seansları .16 ay önce tanıdığım doktorum şimdi hala hayatımda.Tedaviye her daim  devam ettiğim için değil onun varlığını hep hayatımda hissetmek istediğim için...

Hale ve Mehmet

Başlangıçta ağrılı cinsel ilişkimiz oluyordu. Daha sonra çocukların bakımları zor geldi. 5-6 aydır hiç cinsel ilişkimiz olmamıştı Kadın Doğum Uzmanına gittik sorun olmadığını söyledi. Cinsel terapi diye bir tedavi şekli olduğunu öğrendik. Kısa sürede sorunumuzu çözebildik . Çok teşekkür ediyoruz Sevilay Hanım'a.

A.B.İ.B

İlk evlendiğimizde kadın doğum uzmanına gittik cialis diye bir ilaç önerdi ama faydasını göremedik . Daha sonra nereye giderek sorunumuzu çözebilecegımızı bilemedik.. Son bir umut Antalya’da Üroloji Doktoruna gittik. O bizi Sevilay Hanıma cinsel terapiye gönderdi .1 hafta içinde sorunumuzu çözdük.Sanki birbirimizi yeni tanıyor gibiyiz. Utanma, sıkılma suçluluk duygusu geçti.Sürekli birbirimizin gözlerinin içine bakmak istiyoruz. Birbirimizi yeniden keşfettik. Cinselliği hiç bilmiyormuşuz. Çok bilgisiz olduğumuzu anladık. Herşey için teşekkür ediyoruz.

H.N.C

Terapi sürecine sadece depresyon için başvurmuştuk.Ancak Sevilay Hanım aile olarak sorunlarımızı güven ve huzur içinde onunla paylaştık.Birbirimize karşı daha sıcak , yakın , ılımlı olduk. Aile olarak birbirimize daha fazla zaman ayırmaya başladık. Evde pozitif hava esmeye başladı.Aile oyunları oynamaya başladık. Hayatımızda hızla düzelme oldu, 3 seans gibi bir sürede beklentileri düşürmek konusunda kabul geliştirdik. Bir şeylerin sürdürülebilecek kadar düzeltilebileceğini gördük. Boşanmayı düşünürken, çocuklarımıza ve çevremize nasıl açıklayacağımızla ilgili kaygılanırken hayatımızda yeni bir sayfa açarak başlangıç yaptık.Çocuklarımız çok mutlu , pozitif oldu. Yataklarında yatıyolar, gece eskisi gibi kalkmıyolar. İnatlaşmaları da bitti. Herşey çok güzel , yardım ve destekleriniz için teşekkür ediyoruz.

V.A.N.T.

EVLİLİĞİMİZİN 6. AYINA GİRDİĞİMİZDE DAHA BİRLİKTE OLMAYI BAŞARAMAMIŞTIK.EŞİMDE KORKUDAN KAYNAKLANAN KASILMA,KENDİNİ GERİ ÇEKME,BENDE İSE ERKEN BOŞALMA,SERTLİĞİ KORUYAMAMA PROBLEMLERİ VARDI.CANIMIZI İYİCE SIKAN BU PROBLEMLERDEN DOLAYI CİNSEL İLİŞKİ ARTIK SAVAŞA DÖNMÜŞTÜ.BİRBİRİMİZE SIRTIMIZI DÖNÜM YATTIĞIMIZ GECELER ARTIK BİZİ İYİDEN İYİYE BUHRANA SOKTU.TIP FAKÜLTESİNDEN (ÜROLOJİ) YARDIM ALMAYA GİTTİĞİMİZDE TAMAMEN İLACA DAYALI SORUNUMUZA HAKİM OLMAYAN SÜREÇLERDEN GEÇTİK. EŞİM ARTIK YATAKTAN ÇIKMIYOR,SÜREKLİ UYUYOR,UMUTSUZLUKLA İYİCE SIKINTIYA GİRİYORDU.YOĞUN BİR ARAŞTIRMA SONUCUNDA SEVİLAY ZORLU'YA GELMEYE KARAR VERDİK BU SORUN İÇİN TERAPİNİN GERÇEKTEN ÇOK FAYDALI OLDUĞUNU GÖRDÜK. BİZ SEVİLAY HANIMIN VERDİĞİ ÖDEVLERİ YAPARKEN FARKINA VARMADAN SORUNUN ÇÖZÜMÜNE ULAŞTIK. ZANNETMEYİNKİ BU ÖDEVLERİ SORUNSUZCA HALLEDEBİLDİK. EŞİMİN AĞLAMA KRİZLERİ,UMUTSUZLUK YIKINTILARI,TARTIŞMALARIMIZ..TÜM BU SÜREÇLERİ ATLATAN HERKES İÇİN DİYECEĞİMİZ ŞUDUR Kİ; BU TEDAVİ SÜRECİNDE DR. SEVİLAY HANIMA GÜVENİN VE ÖDEVLERİNİZİ TAM YAPIN HERŞEY İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ İYİKİ VARSINIZ SEVİLAY HOCAM...

R.F.P

Evlenmeden önce böyle sorun yaşayacağımı hiç düşünmemiştim. İlk gecemiz hayal kırıklığı ile son bulmustu. Fazla zaman geçmeden bi K.D.D’na başvurduk. Doktor beni muayne etti ve hiçbir şeyim olmadığımı söyledi ama biz yinede birleşemiyorduk. Aynı doktora tekrar gittik doktor beni yine muayne etti ve eşime dönerek ‘’Bu kız vajinismus ise ben diplomamı yırtarım ‘’ dedi . Ama yinede bizde bir değişiklik yoktu . Aradan 1,5 yıl geçti . Bizim için çok zor zamanlardı . Ben artık bir çözüm yolu olduğuna inanmıyordum. Taki Sevilay Hanım’la karşılaşana kadar . İlk görüşmeden sonra inancım tekrar geri geldi . Sevilay Hanım’ın bize verdiği egzersizleri eksiksiz yaptık aslında bu dönem de zor geçti bazen başarısız olduk, üzüldük, inancımızı kaybettik ama benim kadar karamsar değildi. Benim her zor anımda beni tekrar ayağa kaldırdı . Herşey hemen kolayca olmayacak ama sakın pes etmeyin birbirinize her zaman destek çıkın. İyi ki Sevilay Hanımla karşılaştık kötü günlerimizin çok güzel günlere geçişini sağladı çok teşekkür ederiz Sevilay Hanım.

Ş.T.T

7 Yıllık bir beraberliğin sonucunda evlenebildik Böyle bir sıkıntı ile karşılaşacağımızı hiç düşünmemiştik çünkü bu süre içerisinde hep o ilk günü hayel etmiştik. Ancak … 3 yıllık evliliğimiz sürecisinde tam bir hayel kırıklığı yaşadık . İlk gün ve daha sonraki süreçte yaşanan tatsızlıklar hayatımızı çok farklı alanlarda etkiledi.. Bugün .. terapinin son günü ve biz problemimizi Sevilay Hanım sayesinde çözdük. Buraya gelmeden önce bu kadar kısa sürede ve kolaylıkla sorunu çözebileceğimizi hiç düşünmezdik..Güzel bir süreç geçirdik ,doktorumuza ve kendimize güvendik ve oldu.!! Bu sorun yüzünden yaşadığımız bireysel sıkıntılardan ve birbirimizi kırdığımız günlerden kurtulduk..! Bu süreçte bize güç veren doktorumuza ve bizi bekleme salonunda kapağı açık bekleyen bu deftere çok fazla çiftin bu sıkıntıyı yaşadığını bize anlattı ve birbirimizie çok teşekkür ediyoruz..Bebek istiyoruz.!

Not: Kesinlikle sizde çözebilirsiniz..

Ş.B.Ş

Evliliğimizin başından beri sorunumuz vardı . Kadın doğum Uzmanlarına gittik. Kas gevşeticiler , jeller kullandım. 1 yıl önce düzeleceğimi düşünerek kızlık zarımı aldırdım. Sorunumuzda hiçbir düzelme olmadı. Sorunumuzu kimseyle paylaşmadık. Bu kadar kısa sürede 1 seansta düzeleceğimi bilseydim bu kadar beklemezdim. Herşey için Sevilay Hanıma teşekkür ediyoruz.

Ş.Ş.F

Evlenmeden önce böyle bir rahatsızlıkla karşılaşacağım aklımın ucundan geçmezdi . İlk geceye kadar.. O an dünya başıma yıkıldı o günden sonra strestli ve ağlamaklı günlerim başladı ve hayatım kabusa dönüştü . Tam 7 sene boyunca devam etti . Bu konuda araştırma yaptık ve Sevilay Hanıma denk geldik.Buraya gelirken korkularım endişelerim vardı. Sanki hiç bu durumdan kurtulamayacağım gibi hissediyordum anladım ki yanılmışım .Çözümü en kolay olan rahatsızlıklardanmış ama ben 7 senemi boşa harcamışım. İyi ki Sevilay Hanıma gelmişiz ve kısa süre içinde bu sorunu aştık. Şuan çok mutluyuz . Hayata yeniden doğmuş gibiyim. Kelimelerle anlatamıyorum. Çok dua ettim bu sorundan kurtulmak için , Allah razı olsun Sevilay Hanımdan bizi bu durumdan kurtardığı için. Çok teşekkür ederiz. Size minnetarız SEVİLAY HANIM.

T.B.F

Başlangıçta ağrılı cinsel ilişkimiz oluyordu. Daha sonra çocukların bakımları zor geldi. 5-6 aydır hiç cinsel ilişkimiz olmamıştı Kadın Doğum Uzmanına gittik sorun olmadığını söyledi. Cinsel terapi diye bir tedavi şekli olduğunu öğrendik. Kısa sürede sorunumuzu çözebildik. Çok teşekkür ediyoruz Sevilay Hanıma.

G.T.H

İlk geceden itibaren sorunumuz vardı. Kadın Doğum Uzmanını deneyin dedi. Hocaya gittik psikolojik dedi eşim eve geç geliyordu, evde yalnız kalamaz oldum.

Tavsiye üzerine terapiye başladık, bu kadar kolay çözebileceğimizi bilseydik daha önce gelseydik diye çok düşündük. Gözümüzde büyüttüğümüz kadar zor olmadığını gördük. Doktor Hanımın dediği her şeye uyduk ve ödevlerimizi tam yapınca kısa sürede düzeldik. Size minnetarız, teşekkürler..

M.A.L

Daha önce Kadın Uzmanına , 2seans Psikoloğa gittik. Haydar Dümene gitmeyi düşündük, çok pahalı diye gidemedik. Sorunu artık kabullenmeye başlamıştık. Aydınla gitmeyi düşündük 2 gün için 4 milyar isteyince vazgeçtik. 3 seans sonrasında ekonomik sıkıntılarımız ve ailevi sorunlarımız nedeniyle düzelecekken gelemedik. Sevilay Hanım bizi telefonla arayarak destek oldu , bizimle ilgilenmesinden etkilendik. Şu anda sorunumuzu çözdük herşey için çok teşekkür ediyoruz , sagolun , iyiki varsınız.

Ö.H.P

9 Yıldır erken boşalma sorunumuza bağlı ilişkimiz olumsuz etkilendi. 1 dakikadan daha fazla kontrol edemiyordum. Cinsel terapi sonunda sorunumuzu çözdük. Şimdi sevgi dolu bir ilişkimiz oldu, eskisi gibi tartışmıyoruz. Yardım almaktan çekinmeyin .Teşekkür ediyoruz.

M.U.F

İlk 1 yıl kendimiz çözebileceğimizi düşenerek doktora gitmedik. 6 ay Fakültedeki bir hocadan terapi aldık , sorunumuzu çözemedik . Sevilay Hanımı internetten tavsiye üzerine bularak Ispartadan geldik. 2 seansta sorunumuzu çözdük. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

M.Y.Ü

Yurtdışından balayı için geldik, böyle bir sorun olabileceğini hiç düşünmemiştik. Balayımızda bu sorunumuzu çözmemizde bize destek olduğu için Sevilay Hanıma teşekkür ediyoruz.

N.B.G

Sevilay Hanım’ı Yaşam Hastanesindeki Psikolog önerdi. Ailemizin çocuk baskısı vardı. 2 seansta sorunumuzu çözdük. Herşey için teşekkür ediyoruz.

N.F.L

Kadın Doğum Uzmanına başvurduğumuzda hiçbir sorunumuz olmadığını söyledi. Cinsel terapi eğitimi olan bir Psikiyatriste gitmemizi önerdi. Bu kadar kolay çözebileceğimizi düşünmüyorduk. Yardımlarınız için sağolun.

N.Y

Girer girmez ya da çok kısa sürede boşalmamı kontrol edemiyordum. Her seferinde tekrar olacak korkum vardı .Terapi teknikleriyle artık kendimi kontrol edebiliyorum . Teşekkür ederim.

N.N.C

Kadın Doğum Uzmanına başvurduk . Bizi Sevilay Hanıma yönlendirdi. Daha önce kendime bile dokunmazken önce kendime dokunabildim, kendimle barıştıktan sonra eşime de izin verebildiğimi gördüm. Şimdi sorunumuzu çözdük, yurtdışına yerleştik , herşey için çok teşekkür ediyoruz.

T.N.T

Bu kadar kısa sürede Sevilay Hanımı bulup tedavi olabildiğimiz için çok şanslıyız. Başlangıçta kendimiz çözebiliriz diye düşünerek denemeler yapmıştık, başarılı olamadık. Herşey için teşekkür ederiz, sağolun.

S.Z.D

2 Yıl önce Kadın Doğum Uzmanına başvurduk, bir sorun olmadığını söylediler. Kendimiz denemeler yaptık. Bugüne kadar bir düzelme olmadı. Cinsel terapi ile sorunumuzu bu kadar kolay çözebileceğimizi bilseydik daha önce gelirdik. Desteğiniz için teşekkür ederiz.

Ş.N .Z

Evliliğimizin ilk yıllarında İstanbula Arşaluys Kayıra gitmiştik. Daha sonra uzak olduğu için tedaviye gidemedik. Bir yakınımızın tavsiyesi ile Antalyaya tedaviye geldik. Artık umudumuz kalmamıştı. Şimdi sorunumuzu çözdük herşey için teşekkür ediyoruz.

Y.Ş.Z

Başlangıçta Kadın Doğum Uzmanına gittik , bir sorun olmadığını öğrendik. Kremler ve kas gevşetici ilaçlar aldık sorunumuzu çözemedik. Tavsiye üzerine terapiye geldik . Teşekkür ediyoruz. Hiç çözemeyeceğimizi düşündüğümüz sorunumuzu çözebildik.

V.Ş.B

Kadın Doğum Uzmanına başvurduk bizi psikologa yönlendirdi. 6 aylık evliyken terapiye gittik.Bitkisel şuruplar kullandık faydası olmadı. En son başvurduğumuz K.Doğum Uzmanı bize Sevilay Hocamı tavsiye etti . Herşey için teşekkürler.

F.B.E

Başlangıçta egzersizleri hiç yapamayacağımı düşünmüştüm. Yapabildiğimi görünce çok mutlu oldum .Teşekkür ediyoruz.

A.E

2,5 Yıllık evliyiz. İlk evlendiğimizde bir sene boyunca kimseyle paylaşamadım. Bütün dünya başıma yıkılmış gibiydi . Hep içime attım..( Böyle şeyler paylaşılamıyor…!!!) Sonra 6 ay boyunca bir Psikiyatriste gittik Fakat bizi oyaladı çok fazla faydası olmadı veee Sevilay Hanım kurtarıcımız oldu .. İki seansta çözüldü problemimiz . Bütün dünya üstümdeydi . Hepsi üzerimden kalktı ve omuzlarımın hafifledğini hissettim. Artık daha rahatım… Daha mutluyuz… Sevilay Hanıma çok teşekkür ediyoruz. Dipsiz bir kuyunun içinden çıkardı ilişkimizi …

L.Ş.P

Sorunu kendimiz çözmeye çalıştık. Kadın Doğum Uzmanında muayne olamadım. Herşey çok güzelken böyle bir sorunumuz olacağını hiç düşünmemiştim. Denemelerimizdeki başarısızlıktan sonra isteksizliğimiz başladı. Birbirimizden uzaklaşmaya başladık. Küçük sorunlardan tartışır olduk. Son bir kez daha kadın doğum uzmanına gittiğimizde Psikiyatristin tedavi edebileceğini söyleyerek Sevilay Hanıma yönlendirdi bizi. Tedavi sürecindeki yardım ve desteğiniz için çok teşekkür ederiz.

F.B.T

Balayındayken Kadın Doğum Uzmanına gittik, bekleyin düzelir dedi. Daha sonra 4 aylık evliyken Devlet Hastanesinde Psikologa gitmeye başladık. 6-7 ay boyunca her hafta terapiye gittik. Terapiden sonraki ilk denemenizde şiddetli acı olunca bıraktık. Terapiye gittiğimiz halinde düzelemeyince çok ağladım. Cinsel terapiye başladıktan sonra çözümün detaylarda saklı olduğunu doktorumuz sayesinde öğrendik. Hayatımızı bize geri verdiğiniz için sağolun..

E.B

Evliliğimizin ilk 4 yılında vajinismus nedeniyle , iki psikolog ve K.Doğum Uzmanına terapiye gittik ,düzelmedi. Ankarada bir Kadın Uzmanın polikliğine gittik , oldukça hatır sayılır ödemeler yaptık. Sorunumuzu çözdüğümüzün rahatlığını yaşayamadım. Hep ağrılarım vardı. Sadece bir görüşmede öğrendiklerim ve Sevilay Hanımın önerileriyle şu an herşey yolunda. TEŞEKKÜR EDİYORUM.

C.T.T

Evliliğin başından bu yana sorunumuz vardı. Çözülmesi gereken bir sorun olduğunu bilmiyordum. İnternette bunun bir psikolojik sorun olduğunu ve tedavi edilebildiğini öğrenince terapiye geldik. Terapideki egzersizleri yaparken neden daha önce denemedik , birbirimizden ne kadar uzaklaşıp dokunmaz olmuşuz diye düşündük. Artık boşalmamı kontrol edebiliyorum. 2 dakikadan 24-25 dakikaya kadar uzatabiliyorum. Teşekkür Ediyoruz

C.O.C

2 Ay öncesine kadar kendimiz çözmeye çalıştık.Düzelmeyince Kadın Doğum Uzmanına gittik .Bize parmak çalışması önerdi ama sorunumuz çözülmedi . Geceleri diş gıcırdatmalarım başladı. En ufak sorunda eşime bağırır oldum . Gergin ve tahammülsüzüm. Cinsel terapisinin ayrı bir uzmanlık alanı olduğunu internetten öğrendik. Cinsel sorunumuzu çözünce diş gıcırdatmalarımda geçti. Ödevlerinizi düzenli yaparsanız düzelmemiz için hiçbir neden yok. Sevilay Hanıma teşekkür ediyoruz.

B.Y.L

Terapi sürecinde belirsizlikler kayboldukça , beynimdeki korkular kayboldu. Kitaplardan çok bilgilendik. Kısa sürede çözdüğümüz için çok mutluyuz. Destek ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

F.Ç.P

Sadece bilgilendirme ile ne kadar eğitimsiz olduğumuzu fark ederek kaygılarım azaldı. Beklide evliliğin başında böyle bir sorunla cinsel terapi almış olmamız bundan sonraki yaşamımız için büyük bir şans oldu. Teşekkür ediyoruz.

B.U

Boşalmamı kontrol edebilmek için hep aklımı başka yöne çekmeye çalışıyordum. Aslında yanlış yaptığımı terapide öğrendim. 3-5 dakika zor kontrol ederken şimdi 10-12 dakika kontrol edebiliyorum. Yardımlarınız için sağolun.

E.T.U

Tavsiye üzerine Sevilay Hanıma terapiye geldik. İlaç tedavisi ve terapiden fayda gördük . Yardımlarınız için teşekkür ederiz.:)

T.P.B

Sorunumuzu çözemeyeceğimizi, sadece bizim böyle bir sorunumuz olduğunu düşünüyorduk. Aile hekimimiz cinsel terapi diye bir tedavi olduğunu söyleyerek. Dr Hanıma yönlendirdi. 3 hafta gibi kısa bir sürede sonumuzu çözdük , teşekkür ediyoruz.

İ.A

Kadın doğum uzmanına başvurduk.Bizi Sevilay Hanıma yönlendirdi. 3 haftalık evli iken başladık seansımıza ve 3 seans sonra vajinismus probleminden kurtulduk. Kafaya takacak kadar bir şey olmadığını şimdi anlıyorum. Herkese bol şans .((: Sevilay Hanıma teşekkür ediyoruz.

A.B.L

Şu an okadar mutluyum ki her şeyi yazmak mutluluğumu herkesle paylaşmak istiyorum. Kara bir bulut vardı üzerimizde hep bizimle birlikteydi ewliliğimizin tadını hiç çıkaramadık aklımızda hep ne yapacağız nasıl çözebiliriz diye hep bu soru işareti vardı. 2 yıllık evli olmamıza rağmen , hiç ilişkimiz olmadı . Defalarca kadın doğum uzmanına gittik ama hiç sonuç alamadık.Bir gün psikologa gittik doktorumuz bize Sevilay Hanımı önerdi ama biz biraz ihmal ettik çünkü birinin duymasından korkuyorduk. Fakat aklımızın bir köşesinde kaldı şimdi kısmetmiş ne mutlu ki Sevilay Hanıma ulaştık ve çok kısa zamanda bu işi çözdük. Bu durumda inanmak ve azim çok önemli . Doktorumuz adını hayatımıza silinmeyen harflerle kazıdı. Sevilay Hanım size minnettarız hayatımız boyunca sizi unutmayacağız.

NOT: Bu süreçte eşimle birbirimize çok ama çok destek olduk bu da tedavide çok etkili oldu. HOCAM umudumuzu yitirmek üzereyken bize yetiştiniz şimdi yeni doğmuş bebek gibi hayatımızı baştan çizeceğiz .Hayatta hiç bir şey imkansız değişlmiş bunu da anlamış olduk.

T.F.Ş

Bir yıl 3 aylık evli, birbirine saygı ve aşkla bağlı bir çiftiz. Her şeyin yolunda gitmesi gibi hayellerle yola çıkıp , bu rahatsızlığın ortaya çıkışıyla o güzel yolculuğun başında tıkandık .

Bir çok doktora başvurduğumuz halde , talep edilen maddi miktarlar daha büyük travmalar yaratabiliyor insanda .Böylelikle insan kendince tedavi yöntemleri uyguluyor . Klasik hikaye zamana bırakalım, kendiliğinden olur gibi .. Fakat o zamanın hiç gelmediğini gelmeyeceğini görmek insanı daha büyük çıkmazlara sokuyor ve birbirine mecburen bağlı ve birbirini belirsizliklere bilmeyen bir zamana doğru giderek idare eden bir çift haline gelebiliyorsunuz.

Tedaviden başka yol yok dedik.En önemlisi inandık. Önce kendimize sonra birbirimize . Bu ilk adımdı ikinci adım ise doktorumuzun süreçle ilgili vereceği tüm ödev ve önerilere gerektiği önemi ,ciddiyeti gösterip uygulamaktır. Biz olumlu sonuca iki seanstan sonra ulaştık fakat doktorumuzun tavsiyesi üzerine 2 seans daha geldik. Sevilay Hanım birbirimize karşı olan saygımızın , sevgimizin önemini hayata karşı güçlü olunması gerektiğinde ve her şeyin insanın kendisinde bittiğini o güzel üslubu ve deneyimleriyle izah ederek yaşattı . Şimdi ,ruhumuzu iyileştirmeye devam ediyoruz. İnanın aşılmayacak bir sorun yok .. TEŞEKKÜRLER

F.B.C

1 yıllık evliyiz. Sevilay Hanıma gelmeden önce 3-4 ay önce kadın doğum uzmanına gittik bir sorun olmadığını psikolojik olduğunu söyledi ve Sevilay Hanımı tavsiye etti . Ama ben hala psikoloji ile düzelecek şey değil diye düşünüyordum eşimse zamana bırakmamız gerektiğini düşünüyordu . Beklemenin sonu olmayacağını anladık ve buraya geldik. Gerçekten Sevilay Hanıma çok teşekkür ediyorum 1 yıl boşuna bekleyip umutsuzluğa düşmüşüm söylediği her şeyi yaptım ve çok kolay oldu . Kafaya takacak , boşuna zaman harcayarak , bekleyecek bir şey yokmuş ortada . Benim gibi olan herkese bol şans diliyorum . Sevilay Hanıma çok teşekkür ediyorum .

R.S.R

Yukarıda yazdığım tarihde yaklaşık 3 aydır evliyiz .Sevilay Hanımla evliliğimizin 1. ayında tanıştık , kadın doğum uzmanın vajinismus teşhisi ve yönlendirmesiyle . Bizim en büyük şansımız zannediyorum erken teşhis olması ve evliliğimizin başlarında birbirimizi destekleyip sorunumuzu nasıl çözebiliriz anlayışı ile konuşup , Sevilay Hanımla buluşmamız oldu . Sağolsun kendisi en başta güleryüzlü ve içten tavriyla bizi çok iyi dinledi ve sorunumuza birtakım ev ödevleri , vidyolar kitap okuma ama her şeyden önce karşılıklı iletişim ile çözebileceğimize bizi inandırdı. 5 seans gibi kısa sürede tedavimiz sonuç verdi şuanda karşılıklı birbirine daha güvenli daha mutlu daha rahat bir çiftiz. Herşey için öncelikle güleryüzlü içtenliği, samimiyeti ve başarısı için Sevilay Hanıma çok teşekkür ediyoruz. Benim buradan çiftlere en büyük tavsiyem daha fazla geçikmeden sorunlarını çözüp kendilerine güvenmeleri olabilir.Teşekkürler ((:

B.F.H

Selamlar;4 aydır evliyiz ..Evliliğimizin 1.ayında vajina da yer alan acı ve ağrılar nedeniyle bir psikoloğa başvurma gereği duyduk. Jinekoloğumuzun tavsiyesi üzerine Sevilay Hanımla tanıştık ve bunun aslında acı ,ağrı olmadığını sadece kasların rahatlaması gerektiğini öğrendik. 6seans gibi kısa sürede verilen ev ödevleri, kitaplar gevşeme egzersizleri ve en önemlisi birbirimize olan aşk ile sorunumuzu çözdük. Önemli olan kendinize eşinize olan güveniniz, saygımız .. Sonra doktorunuza olan saygımız ve durmumu önemsememiz . Herkese ömür boyu mululuklar ve gülücükler diliyorum . Gülen yüzünüz solmasın..

B.G.T

Sorunumuzu çözmek için sadece bir seansta aldığımız bilgiler yeterli oldu . Herşey için teşekkür ederiz

B.I.H

Terapi sürecinde birçok şeyi bilmediğimizi fark ettik. Birbirimize karşı çok anlayışlı olsak da gerildiğimiz zamanlar oldu. Hayatta aşılamayacak hiçbir sorun yok, yeter ki gönülden isteyin.

A.İ

2,5 Yıllık evliliğimizde son tartışmamıza neden durumuzun ciddiyetinin farkında değildim. Eşimi çok sevmeme ve çok iyi bir ilişkimiz olmasına rağmen bir türlü başaramıyordum . Son nokta dediğim ve umutsuzluğa düştüğüm çok dönem oldu. Ağlayarak Sevilay Hanımı aradığımda oldu gerçekten istedikten sonra hayatta kararlı ilişkilerin çözemeyeceği hiçbirşey yok diye düşünüyorum. Sevilay Hanıma üstün deneyim ve bilgilerinden bizi faydalandırdığı için teşekkür ederim .

N.F.K

Sorunu çözmeye çalıştık ancak başaramadık. Profesyonel yardım almaya karar verdik. Terapi sürecinde kendi cinselliğimizi daha iyi tanımaya başladık. Birbirimize yakınlaştık. HERŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ .

Ç,İ,A

Yazıma başlamadan önce Sevilay Hanımın bize gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederiz. Eşimle ilişkimiz üniversitede yıllarında başlamıştı. Yani birbirimizi severek ,anlaşarak tam 5 yıl önce evlendik. Sorunumuzu hep erteledik , bugün olmazsa yarın olur diye .. Çevremizdeki kimse bu sorunumuzu bilmiyordu .Tabi evleneli 5 yıl olunca çevremizdekiler sürekli bebek nezaman düşünüyorsunuz? Diye sorular soruyordu , yani baskı altındaydık. Geçen sene Ekim ayında Kuşadasında tedavi olmaya karar verdik, aslında eşim Antalyada tedavi imkanı varken neden Kuşadasına gidiyoruz diyordu.İnternette , evliliğimiz ilk yıllarında itibaren hep araştırma yaptım nerde tedavi olsak diye …fakat bir türlü cesaret edemedik, eşimle bile cinselliği konuşamazken doktora derdimizi nasıl anlatıcaktık. Kuşadasındaki doktor 3 gün gibi kısa bir sürede vajinismusun tedavasi olduğunu idda ediyordu , internetten sürekli başarı mailleri yolluyordu.Bende çok etkilendim, eşimi ikna ettim ve gittik . Fakat bu tedavi bize çok pahalıya mal oldu .Sevilay Hanıma verdiğimiz ücretin 5 katını verdik.Çok umutluyduk. 3günün sonunda ilk giriş gerçekleşti. Fakat rüya gibiydi, yani ikimiz de inanamadık . Mekanik bir girişti , hiçbir duygu olmadan yapmıştık. 2. denememizde başarasız olduk. Sonra olur diye üstünde durmadık ,evimize geldik, birkaç defa denedık fakat yine olmadı ,halbuki doktor hipnozla tedavinin kesin sonuç vereceğini söylemişti. Yani emeğimize ve paramıza yazık oldu.En önemlisi de başarısız tedavi ilişkimizede yansıdı aynı evin içerisinde iki kardeş gibi olmuştuk.Yok yere sürekli kavga ediyorduk .Aradan ay geçtikten sonra Sevilay Hanımdan randevu aldım. Sevilay Hanım çok farklı bır tedavi süreci uyguladı . Şu an okadar mutluyuz ki , evliliğimizin en güzel günlerini yaşıyoruz.Kavgalarımız azaldı, en önemliside 5. evlilik yıldönümüzde bu sorunu halletmiş bir şekilde girdik . Sevilay Hanım ilişkimizi canlandırdı , illaki cinsellik değil duygusal bakımdan birbirimize bağlandık.Tevadi sürecisince ev ödevleri, kitaplar çok işimize yaradı .4 seansta sonuca ulaştık .Tedavi boyunca hiç umudunuzu kaybetmeyin,Sevilay Hanıma güvenin , eşimle ofisten çıktığımızda bile kuş gibi hafifliyorduk. Keşke evliliğimizin ilk yıllarında vakit kaybetmeden Sevilay Hanıma gelseydik..Sevilay Hanıma yardımlarından dolayı tekrar tekrar teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz

H.R.O

1,5 Yıllık evliliyiz .Evlendiğimiz ilk günden bu yana sorunumuz devam ediyordu.Nereye başvuracağımızı bilmiyorduk.Açıkcası utanıyorduk.Bu hastalığın psikiyatri olduğunu ve cinsel terapiyle tedavi edilebileceğini geç öğrendik .Sevilay Hanımla tanıştıktan sonra hayatımızda çok şey değişti. En önemlisi kendimize özgüven geldi.3 seanslık bir terapi sonrası sorunumuzu çözdü.Bizi bu sitres ve büyük sorumlulukta kurtardı.Bize destek olan ve sorunumuzu çözen Sevilay Hanıma çok çok çok çok teşekkür ederiz.Allah razı olsun.

Başarıların devamını dileriz..Teşekkür ederiz ,yüzünüzden GÜLÜCÜKLER EKSİK OLMASIN

B.T.G

Terapi sürecinde cinsellik gündeme geldi.Daha önce hiç konuşamadığımızı fark ettik.

Birbirimizle daha yakınlaştık.Egzersizler sırasında zorlandığımız zamanlar olmadı değil. Ama hiç vazgeçmedik ve tedavinin işe yarayacağına bilimselliğine inanarak sorunumuzu çözdük .Desteğiniz için çokk teşekkür ederiz.

F.E

SEVİLAY HANIM, Sizinle tanıştığımız için çok memnum. Bu süreçte bizi travmatik tedavi yöntemlerinden ve hayal kırıklıklarından uzak tutabildiğiniz için size sonsuz teşekkürler…

Hayatımıza renk kattınız ,herşey gönlünüzce olsun ((:

G.B.T

Cinsel sorunumuz iletişim kopukluğu ikiside birbirini tetikliyordu.Kısa sürede yardım almaya karar verip gelmemiz bizim için oldukça olumlu oldu .Cinsellikle ilgili bilgi eksikliklerimizi fark edip düzeltmemiz bile sorunuzu çözmemizi sağladı.Teşekkür ediyoruz

N.A

Kapıdan adım attığımızda bu kadar zor sürecin iyi olarak sonuçlanabileceğini ne eşim nede ben tahmin edebilirdik.Evleneli 1 yıl olmuştu mart ayın da Sevilay Hanımla ranıştık ilk seanslarda ağlayan ben , son seanslarda gülümser halde durumu anlatır hale geldim. Haftanın beş günü ağlıyor 7 günü kavga ediyorduk .Şimdi düşününce ne kadar saçma geliyor .Kimseye anlatamadıklarımızı hatta kendimize itiraf edemediklerimizi güler yüzlü Sevilay Hanıma anlattık .Burayı okuyanlar size tavsiyemiz Sevilay Hanımın kendi exzersizleri yapın kavga etmeyin hayat ve yaşamak evlilik gerçekten güzel.Teşekkürler Sevilay Hanım..

Bebeğimle berabergörüşmek üzere umuduyla

S.Z

Geldiğimizde 2. günlük evliydik. İlk gecemizde sıkıntı yaşadık. Kimseye anlatmamaya karar verdik.Anatomik bir problem olabilir mi . eşimle önce Kadın Doğum Uzmanına gittik .Onun yönlendirmesiyle buraya geldik .Balayımız Sevilay Hanımın verdiği ödevlerle geçti. Süreç sıkıntılıydı hele de yeni bir çift için.Ancak ilerleme kaydedeceğimizi düşünerek buraya geldiğimiz gibi hayatımıza devam ede

MEHTAP-ERDAL

Bir yıllık evliyiz .İlk başlarda sorunumuzu anlayamadık.3-4 ay sonra sorunumuzu araştırıp internet üzerinden Sevilay Hanımla irtibat kurup randevu aldık ve tedavimize başladık

A.İ

Bu sorunu 5 yıldır yaşıyordum .Pek çok erkek arkadaşım olmasına ve uzun soluklu ilişkiler yaşamama rağmen birtürlü Çinsel ilişkiye giremiyordum.Bunun bana acı vereceğini düşünmekten kendimi alamıyordum. Sonunda yaptığım araştırmalar Dr. Sevilay Zorluya danışmam gerektiğini bana gösterdi. Sevilay Hanım ile yaptığımız seanslar kendimi ve cinselliğimi tanıyabilmek adına çok faydalı oldu . Şunu anladım ki geçmişten bugünümüze taşıdığımız hiçbir kötü hatıra hayatımızı mahvetmemeli. Toplumsal baskı ve cinsel mitlerle kalitesizleşen cinsel yaşamların düzelip normalleşebilmesi için başvurulabilecek en iyi adreslerden birisi Dr. Sevilay Zorludan başkası değil. Teşekkür Ederim..

N.Z

Evlenmeden önce böyle bir sorunumuzun olacağı , her ikimizinde aklına bile gelmedi.Herşey ilk gece ortaya çıktı .Başta ilk gece korkusu sanmıştık ama 1. aya girmemize rağmen evliliğimizin gerekliklerini yerine getiremedik.Sonunda bir sorunla karşılaştığımızı fark ettik.

Tavsiye üzerine Sevilay Hanımı duyduk ve geldik. Sevilay Hanımın bize telkinleriyle ve eşimin bana destek olmasıyla 1,5 -2 ay gibi sürede ödevlerimizi yine getirerek bu sorunu ortadan kaldırdık. Sevailay Hanımın yardımlarından dolayı . Teşekkürler… )

H.R.Ü

Evliliğimiz bitme aşamasındayken internetten araştırarak aile terapisi için şehir dışından uzaklardan geldik.İyiki geilmişiz boşanmayı düşünmüyoruz, çünkü evliliğimizi nikahamızı tazeleyerek sürdürmeye karar verdik . Bu bizim için yeni bir başlangıç olucak evliliğimizi kurtardık , Sevılay Hanıma minnettarız teşekkür ediyoruz , evliliğinizle ilgili sizlerde ümidinizi kesmeyin , hiçbir zaman geç değil…

F.R.S.S

6-7 ay Psikologa gittik ancak sorunumuzu çözememiştik. Aramızda çatışmalar başlamıştı. Artık hiç düzelemeyeceği mi düşünüyordum.Terapiye de gidiyorduk yinede sorunumuzu çözemiyorduk. İnternet'ten araştırarak Antalya'ya geldik. 2
seans gibi kısa bir sürede sorunumuzu çözdük. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

G.F.E Perşembe, 03 Ekim 2013 10:26

İlk defa 5 aylık evliyken Kadın Doğum Uzmanına gitmiştik. Herhangi bir sorun olmadığını denememizi olmazsa psikolojik yardım almamızı önerdi. Düzelme olmadı. Antalya"ya geldiğimizde Kadın Doğum Uzmanı Cinsel Terapi ile düzeltebileceğimize söyleyerek bize Sevilay Hanım"ı tavsiye etti. 3 hafta gibi kısa bir sürede haftalık terapi görüşmeleri ve önerileri uygulayarak sorunumuzu çözdük. Bu kadar kısa sürede neredeyse 1 yıllık sorunumuzun düzelebileceğini hiç düşünmezdik. Sonuçtan çok mutluyuz. Doğru adrestesiniz, umudunuzu kaybetmeyin..

 

F.R.S.S Perşembe, 03 Ekim 2013 09:18

6-7 ay Psikologa gittik ancak sorunumuzu çözememiştik. Aramızda çatışmalar başlamıştı. Artık hiç düzelemeyeceği mi düşünüyordum.Terapiye de gidiyorduk yinede sorunumuzu çözemiyorduk. İnternet"ten araştırarak Antalya"ya geldik. 2

seans gibi kısa bir sürede sorunumuzu çözdük. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

Ş.B.Ş Perşembe, 03 Ekim 2013 07:36

3 Yıllık evliliğimde birçok kadın doğum uzmanına gittim.Hatta özel bir hastanede kızlık zarı operasyonu geçirdim. Sonuç olarak problemim devam etti. Durumun en son psikolojik olduğunu anladım.Çünkü başlarda psikolojik olduğuna inanmadığım için çok pişmanım. En son çaresizliğimde psikiyatri uzmanına gelmeye karar vermiştim. Bu da benim boşa geçen 3 yılıma neden oldu.

Sevilay Hanım"a geldim sadece 1 seans sonra herşey değişti. Bir mucize olmuştu benim için şuanda çok mutluyum.Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Sevilay Hanım"dan ALLAH Razı Olsun!

 

R.F.L Çarşamba, 02 Ekim 2013 13:38

Sorunu hiç çözemeyeceğiz gibi geliyordu. Kaderim gibi düşünüyordum. Hiç bu aşamaya gelemeyeceğim diye düşünüyordum. Muayene olmadan nasıl olabilir? İnternet"te okumuştum bu aslında vajinismus değil beyinismus diye düşünmüştüm. Terapi sürecinde zorlandığım da Sevilay Hanım"ın arayarak destek olması motive etti. Doktorumuza teşekkür ediyoruz.

 

I.S.C Çarşamba, 02 Ekim 2013 12:48

Sorunumuzdan dolayı aramızda sık sık sorun yaşamaya başlamıştık. Daha önce Kadın Doğum Uzmanına gittik. Kızlık zarını almayı önermişti. Maddi imkanlarımız kısıtlı olduğu için ameliyatı yaptıramadık. Şimdi iyi ki yaptırmamış-sız diyoruz.Eğer yapılsaydı hiçbir faydası olmayacakmış. Cinsellikle ilgili çok şey öğrendik. Şimdi çocuk sahibi olmayı düşünüyoruz . Teşekkür ediyoruz.

 

Ülkü Eken Çarşamba, 18 Eylül 2013 11:48

Bu kursun hayatımda birçok şeyi değiştireceğine yürekten inanıyorum. Bu değişimi o kadar çok istedim ki ama nasıl gerçekleştireceğimi bir türlü bilemiyordum.Sevilay Hanım öncelikle siz girdiniz hayatıma iyi ki sizi tanıdım, değişim sizinle başladı.

Bu öğrendiklerimin hayatımda bana ve çevreme faydalı olmasını çok istiyorum.Harika 7 gün için Alp Beye size yürekten teşekkür ediyorum. Sizi tanıdığım için hayatıma girdiğiniz için çok teşekkürler.

 

Leman Dokuzoğlu Çarşamba, 18 Eylül 2013 07:35

Uzun zamandır beklediğim ve kişisel anlamda hazırlamak için çaba sarfettiğim; hayatımın değişim kapısını araladınız. ""Trnas ve değişim"" semineri benim adıma, hazırlık evresinin sonu ve gerçekten değişimin başlangıcı. Hazırlık aşamasını, gerçekleştirme evresine ciddi bir itici güç. En azından benim için böyle gerçekleşti.

Alp Bey ve Sevilay Hanım"a ve de grup arkadaşlarımın hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.

 

Betül Salı, 17 Eylül 2013 13:51

Öncelikle sizleri tanımak çok güzel, çok güzel bir deneyimdi, inş.. bu yolda ben ve arkadaşlarım ilerler ve yol katettiniz. Bu güzel ortamı ALLAH kısmet ettiği için rabbime de teşekkürler iyiki varsınız ve inş... bir uzun ömürler beraber oluruz..

 

Şerife Türkeri Salı, 17 Eylül 2013 13:45

Grup 1.kliği unvanını bana layık gördüğünüz için teşekkür ederim. Bu alanda grubun ve enerjimizin başarısı..Herkese çok teşekkür ederim. Tekrar görüşeceğimizi biliyorum.

 

Murat Dikmen Salı, 17 Eylül 2013 13:43

Hayatlarımızın kesiştiği bu noktada açtığınız yeni bir kapı, urzyon için kendim, çevrem ve hastalarım adına teşekkür ederim..

 

Özgür Sayın Salı, 17 Eylül 2013 13:37

Benim için farklı bir deneyim oldu.Hem kişisel gelişimim açısından hemde yeni birşeyler öğrenmem açısından çok faydalı oldu.Bundan sonra da bu deneyimi devam ettirip, geliştirip hayatımda ve sürekli bu uygulamayı düşünüyorum.

Bu kursu organize ettiğiniz için çok teşekkürler..

 

Ece Salı, 17 Eylül 2013 12:47

Çok uzun bir ömür yaşadım ve ömrümün en zor döneminde sizinle tanıştım. Kaybettiğim duygularımın kaybettiğimin benliğimin çok geç kalmadan sayenizde tekrar kazanmaya başladım. sizleri ve bu ortamı gerçekten çok sevdim.Kimseye anlatamadıklarımı anlattım. bunun içinde doğru yerde olduğumu hap hissettirdiniz bana.Bana kazandırdıklarınız için tekrar gülümsemeye başladığım için çok teşekkür ederim.Tekrara tekrar tekrar.......teşekkür ederim

 

F.B.Z. Çarşamba, 20 Şubat 2013 12:51

Son 1 yıldır evliliğimizde cinsellik gündemden çıkmıştı.Eşimin yanında çıplak duramıyordum.Küvete girene kadar iç çamaşırımı çıkaramıyordum.""çıplak durmayın melakeler sizi izliyor"" sözü bilinçaltımda olabilir.Cinselliği kötü birşey gibi algılıyordum.Meme kanseri nedeniyle 3 yıl önce ameliyat olduktan sonra aynada çıplakken kendime bakamaz olmuştum.Cinsel terapi sürecinde eşimle yıllar sonra flört döneminde olmadığı kadar yakınlaşarak iletişimimiz arttı.Cinsellik tekrar hayatımızın gündemine geldi.Evliliklerinde sorun yaşayanlar yardım almaktan çekinmesinler.Terapi sayesinde evliliğimizin kurtulduğunu düşünüyoruzher çifte öneriyoruz.

 

Ş.O.B Çarşamba, 20 Şubat 2013 12:34

Düğün gecesi tartışma çıkmasından çok etkilenmiştik.Evlendikten sonra 3.gün ağrılı bir cinsel ilişkimiz oldu.Kızlık zarının yırtılmasının çok acı vereceğini penisin vajina içine giremeyecek kadar büyük olduğunu ve penisin vajinaya girişinde çok fazla kanama olacağını düşünüyor ve çok korkuyordum.Ara ara denemelerimiz oldu.Evlendikten yaklaşık 1 yıl sonra plansız hamile kaldım.Normal doğum yaptım.K.doğum Uzmanı doğum sonrası genişleyerek herşeyin düzeleceğini söylerken beni geçiştirdiğini düşündüm.Hiçbir değişiklik olmadı.Başka bir K.Doğum Uzmanına gittim jel önerdi jeli sürerken canımın yanacağını düşündüğüm için kullanmadım.Son olarak çarenin Tıp Fakültesi K.Doğum bölümünde olacağını düşünerek başvurduğumuzda bizi Psikiyatriste yönlendirdiklerinde çok şaşırdık.Bu sorunun psikolojik olduğunu ve Cinsel Terapi diye bir psikoterapi olduğunu bilmiyorduk.Uzun zamandır evliliğimizi ve cinsel hayatımızı kabusa çeviren bu sorunumuzdan kurtulmamızda gösterdiği destek için DR.Sevilay Hanım"a çok teşekkür ediyoruz.Sorunlarınızla ilgili yardım almaktan çekinmemenizi öneriyoruz.

 

A.B.L Çarşamba, 20 Şubat 2013 10:11

Şu an o kadar mutluyum ki herşeyi yazmak mutluluğumu herkesle paylaşmak istiyorum.Kara bir bulut vardı üzerimizde hep bizle birlikteydi evliliğimizin tadını hiç çıkaramadık aklımızda hep ne yapcaz nasıl çözebiliriz diye soru işaretleri vardı.2 yıllık evli olmamıza rağmen hiç ilişkimiz olmadı.Defalarca kadın doğum uzmanlarına gittik ama hiç sonuç alamadık.Bir gün psikoloğa gittik doktorumuz bize Sevilay Hanım"ı önerdi ama biz biraz ihmal ettik çünkü birinin duymasından korkuyorduk.Fakat aklımızın bir köşesinde kaldı şimdi kısmetmiş ne mutlu ki Sevilay hanım"a ulaştık ve çok kısa zamanda bu işi çözdük bu durumda inanmak ve azim çok önemli doktorumuz adını hayatımıza silinmeyen harflerle kazıdı.

Sevilay Hanım size minnettarız hayatımız boyunca sizi hiç unutmayacağız.

Not:Bu süreçte eşimle birbirimize çok ama çok destek olduk buda tedavide çok etkili oldu.

Hocam umudumuzu yitirmek üzereyken bize yetiştiniz şimdi yeni doğmuş bebek gibi hayatımızı baştan çizeceğiz.

Hayatta hiç birşey imkansız değilmiş bunuda anlamış olduk.

 

I.F.Ş Çarşamba, 20 Şubat 2013 09:50

1 yıl 3 aylık evli birbirine saygı ve aşkla bağlı bir çiftiz.Herşey"in yolunda gitmesi gibi hayallerle yola çıkıp bu rahatsızlığın ortaya çıkışıyla o güzel yolculuğun başında tıkandık.Bu sorunun yol açtığı başka başka sorunlar da eşlik etti

TIKANDIK.Bir çok doktora başvurduğumuz halde talep edilen maddi miktarlar daha büyük travmalar yaratabiliyor insanda.Böylelikle insan kendince tedavi yöntemleri uyguluyor.Klasik hikaye ""zamana bırakalım kendiliğinden olur"" gibi...

Fakat o zaman"ın hiç gelmediğini ve gelmeyeceğini görmek insanı daha büyük çıkmazlara sokuyor ve birbirine ""mecburen bağlı"" ve birbirini belirsizliklere bilinmeyen bir zamana doğru giderek ""idare eden"" bir çift haline gelebiliyorsunuz.""Tedaviden başka yol yok"" dedik.En önemlisi İNANDIK.Önce kendimize sonra birbirimize.Bu ilk adımdı.İkinci adım ise doktorunuzun süreçle ilgili vereceği tüm ödev ve önerilere gerektiği önemi ciddiyeti gösterip uygulamaktır.Biz olumlu sonuca 2.seanstan sonra ulaştık fakat doktorumuz Sevilay Hanım"ın tavsiyesi üzerine 2 seans daha geldik Sevilay hanım birbirimize karşı olan saygımızın sevgimizin önemini hayata karşı güçlü olunması gerektiğini ve her şeyin insanın kendisinde bittiğini bize o güzel üslubu ve deneyimleriyle izah ederek yaşattı şimdi ruhumuzu iyileştirmeye devam ediyoruz.İnanın aşılamayacak bir sorun yok.

 

F.B.C. Çarşamba, 20 Şubat 2013 08:24

1 yıllık evliyiz Sevilay Hanım"a gelmeden 3-4 ay kadar önce kadın doğum uzmanına gittik bir sorunum olmadığını psikolojik olduğunu söyledi ve Sevilay Hanım"ı tavsiye etti.Ama ben hala psikiyatr ile düzelecek birşey değildir diye düşünüyordum eşimse zamana bırakmamız gerektiğini kendiliğinden düzeleceğini düşünüyordu.Beklemenin sonu olmayacağını anladık ve buraya geldik.Gerçekten Sevilay Hanım"a çok teşekkür ediyorum 1 yıl boşuna bekleyip umutsuzluğa düşmüşüm söylediği herşeyi yaptım ve çok kolay oldu.Kafaya takacak boşuna zaman harcayacak bekleyecek birşey yokmuş oratada benim gibi olan herkese bol şans diliyorum Sevilay Hanım"a çok teşekkür ediyorum.

 

R.S.R Çarşamba, 20 Şubat 2013 08:18

Sevilay hanımla evliliğimizin 1.ayında tanıştık kadın doğum uzmanının Vajinismus teşhisi ve yönlendirmesiyle.Bizim en büyük şansımız zannediyorum erken teşhis olması ve evliliğimizin başlarında birbirmizi destekleyip sorunumuzu nasıl çözebiliriz anlayışı ile konuşup Sevilay Hanım ile buluşmamız oldu.Sağolsun kendisi en başta güleryüzlü ve içten tavırlarıyla bizi çok iyi dinledi ve sorunumuza bir takım ev ödevleri videolar kitap okuma ama herşeyden önce karşılıklı iletişim ile çözebileceğimize bizi inandırdı.5 seans gibi kısa bir sürede tedavimiz sonuç verdi şuanda karşılıklı birbirine daha güvenli daha mutlu daha rahat bir çiftiz.Herşey için öncelikle güleryüzlü içtenliği samimiyeti ve başarısı için Sevilay Hanım"a çok teşekkür ederiz.Benim buradan çiftlere en büyük tavsiyem dahada fazla gecikmeden sorunlarını çözüp kendilerine güvenmeleri olabilir.

Teşekkürler. 

 

B.F.H Çarşamba, 20 Şubat 2013 08:11

4 aydır evliyiz...

Evliliğimiin 1.ayında vajinada yer alan acı ve ağrılar nedeniyle bir jinekoloğa başvurma gereği duyduk.Jinekoloğumuzun tavsiyesi üzerine Sevilay Hanım ile tanıştık ve bunun aslında acı ağrı olmadığını sadece kasların rahatlaması gerektiğini öğrendik.6 seans gibi kısa bir sürede verilen ev ödevleri kitaplar gevşeme egzersizleri ve en önemlisi birbirimize olan aşk ile sorunumuzu çözdük.

Önemli olan kendinize ve eşinize olan güveniniz saygınız sonra doktorunuza olan saygınız ve durumu önemsemeniz.

Herkese ömür boyu mutluluklar ve gülücükler diliyorum.

Gülen yüzünüz solmasın...

 

E.K. Salı, 19 Şubat 2013 15:42

yaklaşık 8 yıl önce çarpıntı baş dönmesi uyuşma hissiyle birlikte gelen bulunduğum ortamdan kaçma isteğiyle psikiyatriste gittim.PA teşhisiyle ilaç başladım.8 yıldı devamlı olarak çeşitli ilaçlar kullanıyorum.Ama ne iyiyim nede kötü.başta ki kadar yoğun belirtiler yaşamasamda yine de çok rahat hissetmiyorum kendimi.En son geçen yıl annemin kanser olmasından sonra iyice tetiklendi.Yalnız başıma evden dışarı çıkamaz hale gelmiştim.Antalya da gitmediğim terapist kalmamıştı.Ankaraya Oftelya Thomas denen şarlatana bile gittim.İnternet sayfasında 1 günde PA son diye bir yazı görünce hemen randevu aldım ve büyük bir ümitle gittimfakat hiç bir işe yaramadı .En son yine internetten Sevilay Hanım"ın ismini gördüm.Sanırım terapistinizi sevmek iyileşmenin yarısını oluşturuyor.daha ilk terapiden rahatlamış olarak çıktığımı hatırlıyorum verdiği ila da çok işe yaradı.8 yıldır uğraştığım ve hayatımı mahveden durum Sevilay Hanım ile iyiye doğru gidiyor.Söylediği herşeyi yapıyorum.Kafama takılan birşey olunca hemen telefon açıyorum.İnanılmaz hastasıyla yakından ilgilenen bir terapist.Siz onun sadece randevu alıp geldiğinizde hastası değilsiniz sizinle her an ilgileniyor.Bu çok önemliydi benim için.Benim şifam burnumun ucundaymış.Ankara"ya kadar boşuna gitmişim.Fakat diyorum ki demekki zaman bu zamanmış.İyiki tanımışım sizi artık dışarı tk başıma çıkabiliyorum.Ufak tefek şeyler kaldı ama eminim onlarda zamanla geçecek.Bu noktaya çok hızlı geldim çünkü.Annemin dediği gibi ""Allah o Sevilay "dan razı olsun""))

 

G.G. Salı, 19 Şubat 2013 13:57

Ben buraya geldğimde neredeyse tüm dünyadan kopmuştum.12 yıllım evliliğimin 7-8 yılında zaman zaman olduğu gibi yine dayak yemiş ancak bu sefer ölesiye dövülmüştüm.Özgüvenim yerle bir iki çocuğumla ne yapacağımı bilmez halde terkedilmiş hakkı yenmiş ve intiharın eşiğine gelmiştim.

Sevgili doktorum Sevilay Hanım 6 aylık terapimin sonunda beni kendime getirdi.Gerçekten minnettarım...

Artık huzurluyum , mutluyum.Kendi kararlarımı verebiliyor ve uygulayabiliyorum.Size çok teşekkür ederim herşey için şimdi hayatıma bu yeni hayatıma baştan başlıyorum.Umutla sevgiyle inançla kendimi üzmeden kendimle anlaşarak hayatımı kurtardınız.Sevgiler....

 

A.S. Salı, 19 Şubat 2013 13:50

Karmakarışık duygularla düşüncelerle geldim ilk başta buraya.Doğru yer mi doğru tedavi şekli mi diye düşünceler içindeydim.Aslında biraz da biliyordum doğru tedavinin bu olduğunu bir uzman desteği olduğunu.İlk haftalar biraz zorlandım ama bırakmamakta kararlıydım çünkü ; yıllardır takıntılarımla yapamadıklarımla yapmak istediklerimle mücadele etmeye çalıştım.Hep yarım yamalak oldu.Bu artık tam bir tedavi olmalıydı benim için.Artık bu sıkıntıları yol kenarına atıp onlarsız devam etmek istiyordum yoluma.Şimdi çok daha iyiyim evliliğimde daha güzel tedavim devam ediyor halen.Bitince derin bir oh çekmek istiyorum.Daha yolun başında sayılırım ama Sevilay Hanım"a destekleri ve özverisi için şimdiden teşekkür ediyorum.Bir gün sırtımda ki bütün yükleri bırakmış ve çok mutlu ayrılacağımı biliyorum.Teşekkürler....

 

Ş.E. Salı, 19 Şubat 2013 13:33

Buraya gelmeden önce kendime her konuda güvenim azdı,ama şimdi her konuda kendime güvenim var.Hayata karşı bakışım insanlara karşı bakışım çok değişti.Sevilay Hanım"ı bir doktor olarak değil bir arkadaş bir dost bir mucize olarak görüyorum.Hayatımın 14 yılı boşu boşuna geçmiş Sevilay Hanım"ın sayesinde hayatıma bir ışık girdi çocuklarımla kocamla çok mutluyum bugüne kadar o kadar çok hediye aldım ki ama en güzeli Sevilay hanım"ın bana öğrettiği bana verdiği yeni hayatım yeni sevgi yeni dünyam.

Teşekkür ederim Sevilay Hanım beni baştan yarattığınız için.

 

I.B. Salı, 19 Şubat 2013 13:28

Psikoterapi sürecine başlamadan önce dikkatimi toparlayamıyordum.Geçmişe geleceğe odaklanamıyordum.Haketmeyen insanlara gereksiz değer veriyordum.Arkadaşlıklarımda veren taraf ben oluyordum.

Terapi süresince hazırlandığım sınava daha iyi konsantre olabildim.İlişkilerimde nerede hata yaptığımı anlayabildim.

Aslında benim bu durumumdan çevremdekiler çok hoşnut olmadılar.Sevilay Hanım"la görüşmelerimiz sonunda kişisel gelişimimde çok büyük yol katettiğimi düşünüyorum.

 

C.D. Salı, 19 Şubat 2013 13:17

Herşeyin ne kadar zor olacağını hastalıkla tanışmamla başından belliydi.Manik depresifle yaşamaya başlamamla zaten farklı olan dünyam gerçekten gitgide uzaklaşıyor ve benim bile anlayamayacağım belki de yılla sonra anlamlandırabileceğim bir hal alıyordu.Bütün bunları ilk depresyon atağım haber vermişti.Başlangıç tam olarak şöyleydi;neşeli bir günde sevimli bir beste dinlerken etrafın kararıp eylemsiz ve durağan bir hal alması gibi.Herşey kasvetli ve anlamsızdı hareket etmiyor gibiydi insanlarda dahil.Ben beynimdeki kısır döngüde labirentten çıkmaya çalışan fare gibi dönüp duruyor canımı alev alev yakan bir acı çekiyordum.Tam olarak depresyondaydım bu durum bir süre sürdü.Kendimde değildim gerçeklikten kopmuş beynimin içinde dönüyordum.Fakat bu sadece başlangıçtı,bunu depresyonu izleyen 10 seneden sonra anlayacaktım.Geçen senelerden sonra şimdi dönüp bakıyorumda o çok zor sandığım başlangıç ne kadar da kolaymış.Depresyondan sonra bir dönem düzeldim.Fakat sonra peşimi yıllarca bırakmayacak mani atağı beni pençesiyle savundu.Haftalarca uyumadım konuştum hareket ettim.Beynim çok hızlanmıştı çok hızlı düşünüyordum yine gerçeklikten tamamen kopmuştum.Doktorlara gidiyor ve şaşkın bir biçimde çare arıyorduk.Ben tamamıyle düzelemiyordum.Ben düzelemedikçe de biz sürekli doktor değiştirme hatasına düşüyorduk.Bazı dönemler depresyon artıyordu ama genelde mani dönemleri şiddetliydi.Bu dönemlerde ben enerjisi tavana fırlamış biyonik birine dönüşüyordum sanki.Beynim hiç olmadığı kadar hızlı çalışıyor bağlantılar kuruyordu.Hiç uyumuyor günlerce uykusuz enerjik yaşıyordum.Bunlarla yani depresyon ve mani dönemleri ile barışmaya çalışarak tam 10 sene geçirdim.Ailem hep yanımda oldu ve bu zorlu savaşta bana en büyük desteği verdiler ve tabii eşim.Dlagalanmaların hala olduğu fakat daha iyi olduğum bir dönemde eşimle evlendim.Evliliğim boyunca da ataklar sürdü biz hala doğru tedaviyi bulamamıştık.Yine bir atak anında beynim hızlanmıştı yolda koşarcasına yürüyordum eşimi aradım gelip beni aldı ve biz yana yakıla doktor aramaya başladık yolda tabelaları okuya okuya giderken Sevilay Zorlu"nun tabelasını gördük ve arabadan inip alel acele yukarı çıktık Sevilay hanım bizi odasına aldı bize umut olmuştu artık o son şansımızdı ona güvenmek zorundaydık.Gerçekten Sevilay Hanım benim sansım oldu.Onun muayenehanesine gittiğimiz günden beri ben çok iyiyim artık huzurlu güvenli ve rahat hissediyorum.Ataklarım gelmiyor Sevilay Hanım"a bir psikiyatr olarak çok güveniyorum.Çünkü tedavisi çok başarılı bir biçimde sonuç verdi.Şu anda onda gördüğüm takdir ettiğim şey onun işine ve hastalarına karşı olan duyarlılığı ve kendini adamışlığı.Onunla tanıştığım için çok şanslıyım.Benim için elinden geleni yapıyor.Tüm insancıllığı ile benim için endişeleniyor.

Teşekkür Ederim.

 

N.Y. Salı, 19 Şubat 2013 12:54

Gerçekten nasıl başlayacağımı bilmiyorum,sadece bu deftere yazacaklarım ofisinize gelmeden öneceki halim.

Yaşamımda ki varolan güneşin ışığından yoksun,yaşamımda ki var olan güneşin sıcaklığından yoksun.Bir ben ve hiçkimsem.Duygu yoğunluğunda kalabalığın içinde yalnız olan tek başına size Antalya"da yaşayan bir arkadaşım ve internetteki bilgilerinizden sonra Kanada"dan geldim.

Benim o anki durumumda olan bir kişi olarak kaybedecek neyim olabilirdi ki?

Buydu size kendimi tanıtmadan önceki halim ve ruh sağlığım.

Şimdi kendimi yeniden doğmuş sayenizde,özlediğim güneşin ışığında sevdiklerime kavuştum ve yine sayenizde özlediğim güneşin sıcaklığını bedenimde ruhumda kalbimde buldum.Ailemle , sevdiklerimle içimdeki güneşin ışığını ve sıcaklığını paylaşıyorum onlarla,sizi tanıdığım için çok mutluyum.Gerçekten mutluyum demekten de çok mutluyum bu yüzden ,size sonsuz şükran borçluyum size ifade etmiş olduğum gibi insanların size ihtiyacı var yeniden baharda güneşi yaşamaları için.Gelecek olan görüşmemize kadar size iyi günler temenni ediyorum,başarılarınızın devamını diliyorum,saygılarımla.

 

 

N.C.L
Terapi süresince kendimizi tekrar baslamis bir evlilik içinde gibi hissettik.Birbirimize flört ediyormus gibi zaman ayirabildik.Hayatimiz daha düzene girdi.Bilinçli hale geldik.Birbirimizi anlamaya basladik.Yeniden dogmus gibi hissettik.Sorunlarimizin çözümsüz oldugunu düsünürken Dr Sevilay Hanimla tanismamiz hayatimizi deyistirdi.Sorunu olan çiftlere terapiye devam etmelerini öneriyorum.

E.B.T
Evlendigimiz günden itibaren sorunumuz devam etti.Daha önce bazi jeller,kremler kullandik,hiç faydasi olmadi.Terapi sürecinde bosalma denetimini sagladim.Esler olarak birbirimizin bedenini ve cinselligimizi yeni kesvettik diyebiliriz.Yardim ve destekleri için Dr. Sevilay hanim’a çok tesekür ediyoruz.Sizde sorununuzu çözebilirsiniz.Yeterki terapi ssüresine düzenli katilin.Düzelmemeniz için hiçbir neden yok…

G.A (KADIN)
Evlelendigimiz günden bu yana sorunumuz devam ediyordu.1 yil önce K.Dogum uzmani istanbulda kizlik zarinin arkasinda et var dedi.Genel anestezi altinda ameliyat oldum.
Ameliyat sonrasinda sorunum düzelmedi.Bu hastaligin psikiyatrik oldugunu ve cinsel terapi ile tedavi edilebilecegini geç ögrendim. Sevilay hanim’la tanistiktan sonra yillardir süren sorunumuzu kisa sürede çözebildik.tedaviden kisa süre sonra hamile kaldim.Hersey için çok tesekür ediyoruz…

T.H(ERKEK)
5-6 yildir sorunlarim vardi. Daha önce çok fazla depresyon ilaçlari kullandim. Kis aylarinda sorunum daha fazla oluyordu. Ilaçlari kullanirken biraz düzelme oluyordu, ilaci birakinca tekrar sikinti yasiyordum.Dr Sevilay hanim cinsel terapi ile sorunumu ömür boyu çözebilecegimi saylediginde inanamamistim.Yillarin sorunu nasil geçebilirdi 5-6 seans gibi kisa bir sürede bosalma denetimimi gelistirebildim.Sertlesme sorunum ve cinsel isteksizligime baglantili olarak düzeldi.Esimle evliligimizde daha mutlu olduk sorunu olanlar cinsel terapi ile düzelebileceklerine inansinsinlar ve terapi sürecinde doktor hanimin dediklerine uysunlar sorunlarini çözememeleri için hiçbir neden olmadigini görecekler…
orunlarim vardi. Daha önce çok fazla depresyon ilaçlari kullandim. Kis aylarinda sorunum daha fazla oluyordu. Ilaçlari kullanirken biraz düzelme oluyordu, ilaci birakinca tekrar sikinti yasiyordum.Dr Sevilay hanim cinsel terapi ile sorunumu ömür boyu çözebilecegimi saylediginde inanamamistim.Yillarin sorunu nasil geçebilirdi 5-6 seans gibi kisa bir sürede bosalma denetimimi gelistirebildim.Sertlesme sorunum ve cinsel isteksizligime baglantili olarak düzeldi.Esimle evliligimizde daha mutlu olduk sorunu olanlar cinsel terapi ile düzelebileceklerine inansinsinlar ve terapi sürecinde doktor hanimin dediklerine uysunlar sorunlarini çözememeleri için hiçbir neden olmadigini görecekler…

E.N.H.
Terapi sürecinde sorunlarimizi çözebildigimizi gördükçe baslangiçta gecen yillara üzüldük.Sonradan Doktor hanimin dedigi gibi geçmise üzülmenin bizim su animizada olumsuz etkiledigini fark ettik.
Artik gelecege iliskimize dair daha umutla bakabiliyoruz.Yetiskin çoçuklarimiz var.Yillar sonra birbirimize bu kadar yakin olduk.Çok mutluyuz.Hersey için Sevilay Hanim’atesekür ediyoruz.Sorunlarinizi görmezden gelmektense yardim almaktan çekinmemelisiniz diyoruz…

Ö.P.KADIN
Gebelik ve zor dogum sonrasi cinsel istegim azaldi.Terapi sürecinde esimle flört dönemimiz tekrar canlandi iletisimimiz artti.Evliligimizin bitme noktasina geldigini düsündügüm bir zamanda eskisinden çok daha iyi bir iliskimiz oldu.Birbirimizi daha çok dinler olduk.Eskiden birbirimizi dinlemedigimiz gibi anlamayada çalismiyormusuz.Çift terapisini evliliginde sorun yasayan herkese öneriyoruz. Zamaninda yardim alirlarsa evliliklerini bizim gibi kurtarabilirler...

A.S.
Merhaba
Cinsellikle ilgili bilgilenme ve sorunumuzu çözmemizde gösterdigi yardimlar için Dr.Sevilay Hanim ‘a çok tesekür ediyoruz .sorunumuzu nasil çözecegimizi hiç bilemezken kendisi ile tanismamiz bizim için büyük sans oldu.
Simdi çoçuk sahibi olmak için çalisiyoruz. Sevilay hanim bir anne sefkatiyle terapi sürecinde bize hep destek oldu.Onu çok seviyoruz,kizimiz olursa adini Sevilay koyacagiz.Her için tesekürler,iyiki varsiniz…

O.H (KADIN)
Evliligimizin baslangicindan itibaren sorunlarimiz vardi.Nereye basvuracagimizi bilmiyorduk.Psikiyatri de bu sorunlarin çözülebilecegi hiç aklimiza gelmemisti.Sevilay hanim’la tanistiktan sonra çift terapistinin ne kadar faydali oldugunu anladik.sizlere,sorununuzla ilgili yardim almaktan çekinmememizi öneriyoruz…

B.S.
Ikimizinde 2.evliligi.Cinsel sorunlarimizi nasil çözebilecegimizi bilemedigimiz gibi kendi aramizda da konusmakta kaçiniyorduk.Daha önce üroloji uzmani bazi depresyon ilaçlari versede bosalma sürem 1 dk dan 1,5 dk ya uzadi.
Cinsel terapi sonrasinda 10-15 dk ya kadar süreyi uzatabildigim gibi kontrol etmeyide ögrendigimi düsünüyorum.Eskiden küçük sorunlar aramizda çatisma konusu olurkrn,cinsel sorunlarimizi çözdükten sonra daha uyumlu bir çift olabildik.
Cinsel sorunlarin evliligimizin bu kadar etkiledigini geçte olsa anladik.Terapi sürecindeki destegi ve sabri için Doktor Hanim’a çok tesekür ediyoruz…

S.B.B
Ilk gece disarda bekleyenlerin olmasi geleneginden çok etkilendik. Oana kadar her sey normal ,o anda korku ve kasilma oluyordu.Belkide bizim en büyük sansimiz kisa sürede dogru adrese basvurabilmemiz oldu.Terapi sürecinde cinselligi ve birbirimizin kisilik özelliklerini daha iyi ögrenirken iletisimimiz artti.Çiftler istedikten sonra ve tabiki iyi bir cinsel terapiste basvurduklari takdirde sorunlarini çözememeleri için hiçbir neden yoktur.

SEVDA
Son 1 yildir evliligimizde cinsellik gündemden çikmisti.Esimin yaninda aydinlikta çiplak duramiyorum.Küvete girene kadar iç çamasirimi çikaramiyordum.’’Çiplak durmayin,melakeler sizi izliyor’’sözü bilinçaltimda olabilir.Cinselligi kötü bir sey gibi algiliyordum.
Meme kanseri nedeniyle 3 yil önce ameliyat olduktan sonra aynada çiplakkken kendime bakamaz olmustum. Cinsel terapi sürecinde esimle yillar sonra flört döneminde olmadigi kadar yakinlasarak iletisimimiz artti.Cinsellik tekrar hayatimizin gündemine geldi.
Evliliklerinde sorun yasayanlar yardim almaktan çakinmesinler.Terapi sayesinde evliligimizin kurtuldugunu düsünüyoruz her çifte öneriyoruz…

GÖZDE
Ilk gece ile ilgili çevremde duydugum konusmalar beni çok kaygilandirmisti.’’*** ucunda jilet var, kesecek parçalayacak’’gibi geliyordu.’’ilk gece esinin penisine bakma, bakarsan çok korkarsin’’ demislerdi.Kana çok olur çok canim yanar,*** yanlis bir yere girip zarar verir diye çok korkuyordum.
Ilk gece sorun yasadik.Sonraki denemelerimizde sanki *** kaydigi için cinsel birlesme oldugunu düsündük.Evliligimizin 1.yili sonunda çoçuk sahibi olmak için K.Dogum Uzmanina gidipte kizlik zarimin saglam oldugunu ögrenince 10 gün kendime gelemedim.Dr.rahat olmami ,cinsel organima ayna ile bakmami söylemisti.Aynayla bakinca ‘’Tiksindirici’’ buldum.Hft,da 3-4 denememiz oldu,bir deyisiklik olmadi.4 ay önce tekrar baska bir K.Dogum uzmanina gittigimde kizlik zarimin ortasinda brit oldugunu ,alinmasi gerektigini söyledi.Kasilmasinin geçmesi için garanti vermedi.TV’dan arastirdim.Psikolojik oldugunu ögrendim.
Terapi sürecinde baslangiçta beynimdeki olumsuz düsünceleri silecek bir sihirli deynek olup herseyin düzelmesini beklemistim.Bunun gerçekci olmadigini biliyordum.Dr Sevilay hanim’in önerileri dogrultusunda terapi sürecimizi tamamladik.
Size önerim bu sorunun çözülebilecegine inanmaniz ce terapi egzersizleri yaptiginiz takdirde kisa sürede sorunsuz bir hayata kavusabileceginizi bilmeniz.Dogru aderste cinsel terapi egitimi almis bir doktorla tanisabilmek biizm için geç de olsa en büyük sansimiz oldu.Destegi ve anlayisi için doktorumuza tesekür ediyoruz…

AHU
Dügün gecesi tartisma çikmasindan çok etkilenmistik.Evlendikten sonra 3.gün agrili bir cinsel iliskimiz oldu.Kizlik zarinin yirtilmasinin çok aci verecegini, penisin vajina içine giremeyecek kadar büyük oldugunu ve penisin vajinaya girisinde çok fazla kanama olacagini düsünüyor ve çok korkuyordum.Ara ara denemelerimiz oldu.
Evlendikten yaklasik 1 yil sonra plansiz hamile kaldim.Normal dogum yaptim.K.Dogum uzmani sonrasi genisleyerek herseyin düzeleyecegini söylerken beni geçistirdigini düsündüm.Hiç bir deyisiklik olmadi.Baska bir K.Dogum Uzmanina gittim,jel önerdi.jeli sürerken canimin yanacagini düsündügüm için kullanmadim.
Son olarak çarenin Tip Fakültesi K.Dogum bölümünde olacagini düsünerek bas vurdugumuzda bizi psikiyatrise yönlendirdiklerinde çok sasirdik.Bu sorunun pskolojik oldugunu ve Cinsel Terapi diye bir psikoterapi yöntemi oldugunu bilmiyorduk.
Uzun zamandir evliligimizi ve cinsel hayatimizi kabusa çeviren bu sorunumuzdan kurtulmamizda gösterdigi destek için Dr Sevilay hanim’a çok tesekür ediyoruz.Sorunlarinizla ilgili yardim almaktan çekinmemenizi öneriyoruz…

Yildiz
Evlendikten 1,5 ay sonra cinsel iliskiye giremedigimiz için Psikiyatriste basvurduk.Antidepresan ilaçlari 3 ay kullandim fayda gördüm.1 yil sonunda agrili bir cinsel iliskimiz kismen oldu.1 ay sonra plansiz bir sekilde hamile kaldim.boy kisaligi nedeni ile K.dogum uzmani hamilelik boyunca cinsel iliskiyi yasakladi.Sezeryanla dogum yaptim.Dogumdan 40 gün sonra agrili bir cinsel iliskimiz oldu.5 aydir cinsel iliskiye giremiyorduk.
Küçük bir ilçede yasadigimiz için sorunumuzu kimseyle paylasamiyorduk.Cinsel iliskiye girememe süreci uzadikça,esim yeterince israrci olmamasinin beni istememesi,beyenmemesi nedeniyle oldugunu düsünmeye baslamistim.
Cinsel terapi diye bir psikoterapi yöntemi oldugunu bilmeden önce TV de izledigimiz Isatanbul’da bir Dr ‘u aramistik.4500 euro istemislerdi,fazla geldigi için esimle canimiz sikilmisti.Zamanla bende depresyon gelismesi üzerine basvurdugum bir Psikiyatrist beni Cinsel terapist DR Sevilay hanim’a yönlendirdi.Sorunumuzu çözemeyecegimiz konusunda çaresizlik içerisindeyken yillardir süren sorunumuzun üstesinden gelebildik.
En mutsuz dönemlerimizde terapimizi basariyla tamamlamamizi saglayan doktorumuza minnettariz.Terapi sürecinde umutsuzluga kapilmadan doktorunuzun önerilerine uyarsaniz iyilesmemeniz için hiçbir neden yok…

BURCU
(F.L.KADIN)
2 yildir ayda bir denemelerimiz oluyordu.o *** kadar hersey normal,o anda korku kasilma ile esimi itiyordum.esimin cinsel deneyimi olmadigi için yanlis bir sey yapabilecegini canimin çok yanacagini düsünerek korkuyordum.
Bir yandan cinsel iliskiye girememe süreci uzarsa evliligimin bosanmayla sonuçlanabilecegimden kaygilaniyordum.2 yillik evlilik sürecinde pasif davranip tedavi arayisimiz olmadi.Ailelerimiz çoçuk sahibi olmamiz konusunda baski yapmaya baslayinca bizde harekete geçtik.Balayi sonrasi K.Dogum uzmani Anestolkrem ve jel önermisti.Bir ay parmak egzersizi yaptim,insomin kullandim sorunumu çözemedim.Internetten arastirarak Istanbul’da K.Dogum uzmanina tekrar gittik.2,5 gün esle birlikte bir tedavi yapacagini söyleyerek 3500 dolar isteyince morelim bozularak düzelemeyecegimi düsündüm.
Tekrar ayni K.Dogum uzmanina gittim gerekirse igneyle uyusturarak cinsel iliskiye girebilecegimizi,ameliyatla bölgedeki kanallari genisletip, rahip agzini açabilecegini söyleyince vazgeçtim. Sevilay hanim’in cinsel terapi konusunda egitim aldigini cinsel terapist oldugunu arastirmalarimiz sonunda ögrendik.Sorunumuzu çözmemizdeki destekleri için tesekür ediyoruz…

Ceyda
MERHABALAR,
Hiçte kolay olmayan bir deneyimi yasayan ve bundan basari ile çikan bir çift olarak sizlere bu sürece ait düsüncelerimizi paylasmanin keyfini sürüyoruz.
Öncelikle bu sorunu kabul etmenin ve bir aile terapistine gelmenin çözüme bir adim atilmasi anlaminda önemli oldugunu söyleyebiliriz.
Bu terapiyi basari ile bitirmenin ise sorunun *** tarzi ilaçlar ile çözülmesinden daha etkili ve kalici oldugu konusunda sanirim hepimiz hem fikir durumda bulunuyoruz.
Terapi sart da hangi doktora? Söyle ki zaten hassas bir alani bir baskasiyla paylasmanin zorlugu kadar yanlis bir doktorun bizi daha da sikintiya sokacagi fikri ile biz oldukça gerildik. Yogun bir arastirma sonrasi UZM.DR.SEVILAY ZORLU ‘YA karar verdik.Bize,yani esimle bana ait özel bir alani paylasmak zor oldu.Anlattikça birikmis öfke patlamalarimizla,yorgunlugumuzla ve sikismis iliskimizle yüzlesmek durumunda kaldik.
Bu süreci yasayacak tüm çiftlerin sabirli davranmalari gerktigini çok rahatlikla ifade edebilirim.Diger yandan çiftlerin bir takim olmasi,bu sorunun yalnizca erkegin problemi olmadi,çiftlere ait çözülmesi gereken bir problem olduguda kabul edilmelidir.
Egzersizler sürecinde ise kendi yasadigim deneyimlerden yola çikarak esinizin bu ödevler sürecinde siklikla sorun çikarmasina , gerginliklerine ve sikintilarina karsi anlayisli davranmabizi önerebilirim
Çiftlerin yorucu bir süreci birlikte ve saglikli bir sekilde atlatmalari için erkege düsen sorumluluk kadar kadinada sorumluluk düstügü kabul edilmektedir.
Belki bu noktada sonucu düsünerek pes etmemek,ödevleri tam olarak yapmaya çalismak ,önerilen kitaplari okumak ,doktorumuzla yaptigimiz kontratlarda uyarak iliskinizi onarmaya çalismak önemli.
Bu durumun ‘’geçici bir zaman dilimi’’oldugunu;’’kisa bir süre sonunda saglikli bir cinsel yasamin sizleri bekledigi’’gerçegi sizlere cesaret verecektir.Ayrica ara sira ödül sistemi de isi biraz daha eglenceli duruma getirecektir.Ödevler ile ilgili olarak biz daha çok ödev bilinci ile yaklasip baslangiçta epeyce bir kasildik.Bu ödevleri okul ödevi gibi düsünmez iseniz daha eglenceli sekilde altindan kalkabiliriz diye düsünüyorum.Ama yinede kendi dogrularinizi ,beklentilerinizi sizin neyin mutlu edecegini en iyi sizler bilebilirsiniz.
Arada yine de pes edildigi,yoruldugunuz yada isyan bayraklarini kaldiediginiz dönemler de olmuyor degil.
Bu noktalarda SEVILAY hanim denge unsuru olarak hep yaninizda tarafsiz bi göz olucaktir.
Esimle beraber Sevilay hanim’in odasindan çikarken elele tutusup gülümseyerek iliskimize güvenimizinde artigini söyleyebilirim
Bugün hem terapiye karar vermekle hemde bu süreçte yanimizda Sevilay hanim’in olmasina karar vermekle ne denli iyi ve isabetli bir seçim yaptigimiz konusunda esimle hem fikiriz.
Bu terpi süreci en temelde bizim farkindaligimizi arttirdi.Söyle ki cinsellikte ilgili pek çok seyin farkina vardigimiz gibikendi iliskimizle ilgilide farkindaligimiz artti.Simdi ilisskimizin eskiden daha iyi oldugunu söyleyebiliriz.Diger yandan birbirimizin bedenlerin ve beklentilerimizin farkina vardik.Esim için belkide cinsel yasamdaki sorunlarin çözmenin bireysel olarak da özel yasamina yansidigini,kendine dahada güvenen,hareketli daha rahat biri haline dönüstügünü çok rahatlikla söyleyebilirim.
Benim gibi zaman , zaman umutsuzluga düsen yada sinirleri bozulan esler,bu süreci basaran bizim gibi çifteler gördükçe tekrar sikica birbirlerine tutunuyor ve pes etmezler diye umut ediyorum.Tüm bu süreç için sevgili Doktorumuz Sevilay hanim’a tesekür ediyoruz.
Bu sorunun çözümsüz olmadiginin,özellikle sabirli olunmasi ve bir takim olarak doktorumuzla birlikte çalisirken çiftelerin birbirlerine inanmasi ile sikintilarin çözülebileceginin birer örnegiyiz.Artik çok istedigimiz çoçuk çalismalarimiza basladigimizida sizlerle paylasmak istiyoruz.
Herseyin sizlerinde gönlünüzce olsun,kolayliklar diliyorum..

 

Web Sitlerimiz: Antalya Terapi Psikiyatri | Antalya Cinsel Terapi | Neo Rezonans Antalya | Sevilay Zorlu